PDA

View Full Version : Lost resources/gold/crowns

Zoreks88
01-28-2014, 10:19 AM
Witam. Codziennie w ciągu ostatnich 3 dni znikają mi surowce, złoto i korony, dzieje się to zaraz po wyjściu z bitwy kooperacyjnej, moja armia nie otrzymuje również złota i koron za wygraną bitwę. Dzisiaj straciłem 76 koron, 10k żywności i 20k kamienia. Proszę o zwrot. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione.

Dziękuję i Pozdrawiam.

Edit: Dzisiaj już drugi raz, tym razem straciłem tylko 24 korony, złoto i surowce pozostały bez zmian, za wygraną bitwę nie otrzymałem też złota ani koron :S

Edit2: Dnia dzisiejszego znowu poniosłem straty, tym razem tylko w postaci 350k złota. Dodam iż od ostatniego incydentu aż do dzisiaj był spokój, nic nie znikało. Proszę o zwrot. Dziękuję i Pozdrawiam.

Langor
01-28-2014, 11:11 AM
Welcome. Every day for the past three days I disappear commodities, gold and the crown, this happens right after exiting the battle cooperative, my army also receives gold and crowns for winning the battle. Today, I lost 76 crowns, 10k food and 20k stone. Please return. I hope this will be fixed.

Thanks and Regards.

Edit: Today, for the second time, this time I lost only 24 crowns, gold and raw materials remained unchanged, for winning the battle did not get a gold or crowns: S

Witaj Zoreks88,

Nie było wiele doniesień o tym błędzie. Przykro mi z powodu twojej straty. Proszę zobaczyć w gry MOD i niech wie o swoim problemie, a on może ci zwrócić. Chciałbym podziękować za cierpliwość w tej sprawie i do opublikowania tego błędu. Jeśli jest coś, co mogę dla ciebie zrobić, proszę dać mi znać tutaj lub w grze. Dziękuję.

Hello Zoreks88,

There have been multiple reports of this bug. I am sorry for your loss. Please see an in game MOD and let him know of your problem and he can reimburse you. I would like to say thank you for your patience in this matter and for posting this bug. If there is anything I can do for you please let me know here or in game. Thank you.

TheDukeOfCranberries
01-28-2014, 07:51 PM
On numerous occasions I have had crowns disappear after logging out, after battles, or simply while I'm staring at the counter. I enjoy the game so far; just started last week. I have had sizable amounts of gold and crowns disappear on a regular basis, sometimes several times an hour. How exactly can a noob such as myself locate the omnipotent ingame Mod?

Onomas
01-28-2014, 08:02 PM
I too just lost a good bit of crowns , havent checked resources yet. Better go do this, bad timing for this "bug" since I am about to go out of noobie protection on my new city :/

Konstantin Fomenko
01-28-2014, 08:40 PM
Sorry to see so many of you effected. I sent small compensation to all three of you, please check your forum private messages.